Rodzimy się wolni, ale zależni od dorosłych. Wolni, bo w pełnej swobodzie, totalnej samoakceptacji i niczym nieskrępowanej ekspresji wszystkich emocji. Z czasem zdobywamy niezależność, jednak – programowani do życia społecznego – tracimy wolność.
Czy dorośli, już świadomi tego procesu, możemy tę wolność odzyskać? W rozmowie zatytułowanej „W Poszukiwaniu wolności” Aga i Olga tropią ważne połączenie wolności z miłością – dojrzałą miłością własną, dzięki której: wiem, kim jestem i bezwarunkowo siebie akceptuję. Aby tę miłość aktywować, proponują za Lowenem powrót do własnego dzieciństwa, ponieważ właśnie tam tkwi nasz największy niczym nieskrępowany potencjał. Przeglądając albumy ze zdjęciami z dzieciństwa, warto spojrzeć głęboko w oczy dziecku, którym byliśmy. Możemy w ten sposób nawiązać kontakt z tą małą osóbką, która niegdyś była czystą kartą, pozbawioną ograniczeń. Co ona chce nam powiedzieć? Do czego chce nas zaprosić?
– Wszyscy jesteśmy bardzo wrażliwi na dzieci i nie chcemy krzywdy dziecka. Chcemy, żeby tym dzieciom działo się jak najlepiej – mówi Olga. – Więc, jeśli sama do siebie odniosę się jako do tego małego dziecka we mnie, to będzie mi dużo łatwiej, być może poczuć tę miłość, tę empatię, czyli mieć cały czas kontakt z tą istotą czystą, niewinną, dobrą.
A to już o krok od wolności, od decyzji, aby stanąć za sobą, wspierać swoje wybory, chcieć dla siebie wszystkiego, co najlepsze.
Jak Wam się podoba taka wizja?
Czy każdy z nas nie zasługuje na to, aby było mu najlepiej w świecie?
“Wolno(ść). O dobrym życiu szytym na własną miarę” – zapraszamy do zamawiania książki – nadal w promocyjnej, premierowej cenie, na naszej stronie internetowej. Link do sklepu: https://sztukawolnosci.org.pl/ksiazka-wolnosc/